روش های درمان بی اختیاری ادرار

روش های درمان بی اختیاری ادرار

درمان واریکوسل ، درمان بی اختیاری ادرار در مردان

زمانی که مثانه به دلایل مختلفی مانند فعالیت های سنگین، عوامل ژنتیکی، زایمان های متعدد و سرفه های مزمن قادر به کنترل ادرار بدلیل ضعف عضلات مثانه نباشد، منجر به ترشح ادرار می شود که زنان بسیاری با این مشکل مواجه هستند و از بی اختیاری ادرار رنج می برند.

روش های درمان بی اختیاری ادرار

روش های درمان بی اختیاری ادرار

زنانی که با مشکل بی اختیاری ادرار مواجه هستند بدلیل واهمه ای که از بی اختیاری ادرار دارند از انجام برخی از فعالیت ها خودداری می کنند. امروزه برای درمان بی اختیاری ادرار روش های مختلفی ارائه شده است که در زیر به بیان توضیحاتی در رابطه با این روش ها می پردازیم:

درمان بی اختیاری ادرار با TOT

یکی از روش های درمان بی اختیاری ادرار ، روش TOT می باشد، این روش یک روش غیر تهاجمی و ایمن می باشد که کاملا بصورت سرپایی انجام می گیرد و نیاز به بستری بیمار ندارد. روش TOT به منظور قطع بی اختیاری ادراری که بدلیل وارد شدن فشار به هنگام عطسه، سرفه و خنده است انجام می گیرد. TOT، نوار ظریفی است که به منظور تقویت بیشتر در داخل واژن  در زیر پیشابراه جایگذاری می شود. امروزه برای درمان بی اختیاری ادرار به علت بهبودی سریع بیمار و رفع علائم و نشانه های بی اختیاری ادرار در زنان روش درمانی TOT بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . بعد از جایگذاری TOT در داخل واژن و زیر پیشابراه برش های ایجاد شده بخیه زده می شود، و این بخیه ها با گذشت زمان خود به خود محو می شوند.

این جراحی حدود 30 دقیقه به طول می انجامد، که بیمار در زمان جراحی یا نیمه بیهوش است یا از بی حسی موضعی استفاده می شود . با استفاده از تلوسکوپ در طول جراحی داخل مثانه مورد بررسی قرار گرفته می شود. به منظور تخلیه مثانه از یک کاتتر استفاده می شود که بعد از گذشت چند ساعت از جراحی برداشته می شود در صورتی که بطور کامل مثانه تخلیه نشود کاتتر به مدت طولانی تری در مثانه باقی می ماند. به منظور جلوگیری از بروز عفونت پزشک آنتی بیوتیک های تجویز می کند که باید بطور مرتب مصرف شود.

تقریبا تمامی زنانی که از مشکل بی اختیاری ادرار رنج می برند روش TOT گزینه بسیاری خوبی برای حل این مشکل می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =