روز ولنتاین

روز ولنتاین

روز عشق نام دیگری است که به روز ولنتاین نسبت داده می شود. در فرهنگ مسیحیان این روز را سالانه جشن می گیرند و افراد به کسانی که دوسشان دارند این روز را تبریک می گویند.

در تاریخ میلادی روز ولنتاین را در روز ۱۴ فوریه جشن می گیرند. تاریخچه ی این روز به جشنی بازمی گردد که به افتخار قدیس والنتین برگزار می شد. روز ولنتاین از جمله جشن های مطرح شده در سنت مسیحیان و رومیان باستان می باشد.

معمولا  افراد در این روز با ارسال کارت پستال، گل سرخ و سایر هدایای مربوطه، به مخاطب خود ابراز علاقه و عشق می کنند.

کادوی ولنتاین

تاریخچه ی ولنتاین

تاریخچه ی اصلی این روز به طور کامل مشخص نمی باشد اما طبق یکی از افسانه های کهن که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد، در این روز به تمجید والنتین که کشیش بوده است می پرداخته اند.

طبق این افسانه، در زمان فرمانروایی کلودیوس دوم ازدواج مردان جوان قدغن شد. زیرا این فرمانروا اعتقاد داشت مردان مجرد جنگجویان قوی تری نسبت به مردان متاهل می باشند.

اما کشیش والنتین که در این دوره زندگی می کرده، با این اعتقاد مخالف بوده است و بصورت مخفیانه عقد سربازان مجرد را با دخترانی که دوست داشته اند جاری می کرد.

برگزاری جشن ولنتاین خود را به پارتی پلاس، فروشگاه لوازم تولد در تهران ، بسپارید و یک شب رومانتیک و بیاد ماندنی را رقم بزنید.

راه های ارتباطی با پارتی پلاس:

شماره های تماس: شعبه نیاوران ۰۲۱۲۲۲۸۸۸۱۱

صفحه اینستاگرام

زمانی که فرمانروا کلودیوس از این ماجرا باخبر شد، حکم مرگ والنتین را صادر کرد. برخی راویان دیگر نیز معتقدند والنتین به دلیل فراری دادن مسیحیان از زندان محکوم به مرگ شد.

جالب است بدانید عده ای نیز عقیده دارند که کشیش والنتین عاشق دختر زندانبان خود بوده است و قبل از مرگش برای آن دختر کارتی فرستاده و در آن مهر و محبت خود را ابراز کرده است.

روز ولنتاین در ایران

طراحی و تولید کارت پستال هایی با نماد قلب و یا گل رخ از سال ۱۳۸۹ در ایران ممنوع شد و در طی اعلامیه ی عمومی بیان شد که با واحدهای متخلف طبق قانون برخورد می شود.

  • در فرهنگ ایرانی روز ۵ اسفند ماه را مراسم اسفندگان (سپندارمذگان) می نامند و این روز را بجای ولنتاین جشن می گیرند. (در کتاب آثار الباقیه ی ابوریحان بیرونی ذکر شده است که پنجم اسفند روز بزرگداشت زن و زمین بوده است.)
  • نماینده زرتشتان در مجلس شورای اسلامی روز عشق در فرهنگ ایرانی را جشن مهرگان معرفی کرد و پیشنهاد داد تا مردم این روز را بجای ولنتاین جشن بگیرند.

با این حال بسیاری از جوانان امروزی با فرهنگ های مختلف، تحت تاثیر غرب زدگی می باشند که این علت باعث شده است تا برگزاری مناسب ها و اعیاد مسیحیان را مهم بدانند.

باکس هدیه ولنتاین

باکس هدیه ولنتاین

روز ولنتاین ۹۷

این روز مصادف با ۱۴ فوریه یعنی روز ۲۵ بهمن ماه می باشد. ۲۵ ام بهمن ماه در سال ۱۳۹۷ روز چهارشنبه است.  در این روز معمولا عشاق واقعی با برگزاری مراسم مناسب مهر و محبت خود را به یکدیگر ابراز می کنند.

بطور مثال بادکنک آرایی و تزیین مناسب تم ولنتاین می تواند فضای دلنشین و رمانتیکی را برای برگزاری این جشن ایجاد کند.

شما عزیزان می توانید برگزاری جشن روز عشق را به بهترین فروشگاه لوازم تولد در تهران بسپارید. این فروشگاه با داشتن تزیینات متنوع و جدید می تواند فضای جشن شما را به  بهترین نحو ممکن بیاراید.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =