تفاوت لمینیت با بلیچینگ دندان

تفاوت لمینیت با بلیچینگ دندان

دندانپزشک زیبایی

هر دو روش بلیچینگ و لمینیت دندان برای سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند ، امروزه خانم ها و مردان بسیاری خواهان این موضوع هستند، که رنگ دندان های خود را سفید کنند اما متاسفانه در رابطه با روش هایی که می توان با استفاده از آن رنگ دندان را تغییر داد اطلاع خاصی ندارند .

در این مقاله در ابتدا توضیحی در رابطه با بلیچینگ و لمینیت دندان داده می شود و سپس به تفاوت این دو روش با یکدیگر پرداخته می شود.

اصلاح طرح لبخند

لمینیت

برخی از افراد تصور می کنند که، تنها روش سفید کردن دندان ها لمینیت می باشد و در واقع این روش در بین عموم مردم بیشتر شناخته شده است. لمینیت ها از جنس کامپوزیتی و سرامیکی می باشد که در نوع سرامیکی دندان ها تراش داده می شود و برای تهیه لمینیت در ابتدا از دندان ها قالب گرفته می شود و به لابراتور فرستاده می شود و قالب تهیه شده با نور بروی دندان فیکس می شود . برای اصلاح نامرتبی دندان ها و تغییر رنگ آن ها لمینیت سرامیکی روش بسیار مناسبی می باشد .

بلیچینگ

همان طور که گفته شده، برای سفید کردن دندان بلیچینگ روش مناسبی می باشد ، بلیچینگ تغییری در فرم و سایز دندان ها ایجاد نمی کند و فقط رنگ دندان ها را تغییر می دهد .

بلیچینگ به دو روش کلی قابل انجام است بلیچینگ دندان در منزل و در مطب، برای بلیچینگ دندان در منزل، در ابتدا باید جرم گیری صورت گیرد پس از آن ماده ای تهیه می شود تا بیمار در منزل از ان برای سفید کردن دندان های خود استفاده نماید ، ماده ساخته شده توسط دندانپزشک زیبایی به مدت ۱ ساعت باید بروی دندان ها قرار داده شود، به مدت ۲ هفته از این ماده باید استفاده شود . در بلیچینگ دندان در مطب هم همانند بلیچینگ در منزل در ابتدا باید جرم گیری و پالیش دندان صورت گیرد، در این روش از بلیچینگ ماده مخصوصی به منظور تغییر رنگ دندان ها و سفید کردن آن ها بر روی دندان ها قرار داده می شود.

نتیجه گیری

در بلیچینگ در ساختار دندان تغییری ایجاد نمی شود اما در لمینیت تغییراتی در ساختار دندان ایجاد می شود و دندان ها تراش داده می شود . بلیچینگ فقط برای سفید کردن می باشد و بروی دندان ها چیزی چسبانده نمی شود .

اصلاح طرح لبخند

برچسب گذاری توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =